Α' ΕΠΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
 8η Αγωνιστική
 Γήπεδο Βατολάκκου

Αποζημίωσαν οι "Πόντιοι" με την απόδοσή τους!!!..
Με τον καλύτερο τρόπο εκμεταλλεύτηκαν οι Πόντιοι της Κιβωτού τα δύο λάθη της άμυνας των Ποντίων Βατολάκκου (72' & 76') , ώστε να πάρουν τη νίκη και τους πολύτιμους 3 βαθμούς εκτός έδρας και να διατηρηθούν στην κορυφή της βαθμολογίας.
  Καλύτερη η Α.Ε.Π. στο πρώτο ημίχρονο, δημιούργησε κλασικές ευκαιρίες, αλλά η τύχη δεν ήταν με το μέρος της.
Παράπονα εκφράστηκαν για τη διαιτησία του κ. Λέκκα από τους πάγκους και των δύο ομάδων!!!
ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΓΚΟΛ
α' ημίχρονο

8' καλή η εκτέλεση φάουλ του Γκορουμάνου από πλάγια θέση, την κεφαλιά δέν μπόρεσε να πάρει κανείς, ενώ η μπάλα είχε πορεία προς τα δίχτυα του Σαριδάκη, απομάκρυνε πάνω από τη γραμμή ο Αλεξίου.
Ο Ασλανίδης χάνει την μεγάλη ευκαιρία!!!
12' η πάσα του Γκορουμάνου βρήκε τον Ασλανίδη, που από καλή θέση αδυνάτισε να σκοράρει.
Το δοκάρι του Αραβόπουλου!!!
19' καλή σέντρα του Ελευθεριάδη, η κεφαλιά του Αραβόπουλου, κρέμασε τον Αποστολίδη, αλλά η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι. Στην επαναφορά ο Κουλέτσος πλάσαρε άουτ.
20' χαμένη διπλή ευκαιρία με τους Ασλανίδη και Ντεμάι να μην καταφέρνουν να νικήσουν τον πολύ καλό σήμερα Σαριδάκη.
24' σέντρα στην περιοχή της ΑΕΠ, την κεφαλιά του Αλεξίου μπλόκαρε εντυπωσιακά ο Αποστολίδης.
39' πολύ καλό σουτ του Γκορουμάνου από πλάγια θέση, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.
Χαμένη ευκαιρία με τον Βάσο!!!
 β' ημίχρονο
47' καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους με τον Αραβόπουλο να πλασάρει από κοντά και τον Αποστολίδη να διώχνει σε κόρνερ.
49' πάσα του Γκορουμάνου στον Ασλανίδη, το πλασέ πάνω από τα δοκάρια του Σαριδάκη.
72' λάθος της άμυνας της ΑΕΠ εκμεταλλεύτηκε ο Αραβόπουλος που έβγαλε καλή σέντρα στον αμαρκάριστο Στεργιόπουλο μέσα στην περιοχή και άνοιξε το σκορ με άψογο πλασέ 0-1.

76'  σέντρα του Αραβόπουλου στην καρδιά της άμυνας της ΑΕΠ, τη φορά αυτή βρήκε τον Ζυγούρα που μπήκε ως αλλαγή πριν λίγα λεπτά, ανενόχλητος με καρφωτή κεφαλιά διπλασίασε σε 0-2.
 78' καλό σουτ του Ασλνίδη μπλόκαρε ο Σαριδάκης.
84' καλό το πλασέ του Δ. Γεωργιάδη, πάνω από τα δοκάρια του Σαριδάκη.
 90+ η πάσα του Στεργιόπουλου βρήκε τον Καλαιτσίδη, εξ επαφής το πλασέ, απέκρουσε ο Αποστολίδης.
Μέτρια η διαιτησία του κ. Λέκκα, με καλούς τους βοηθούς του Βλαχάκη και Βαρσάμη (Γρεβενών).
Α.Ε. ΠΟΝΤΙΩΝ (Σάκης Ανδρεόπουλος): Αποστολίδης, Κώτσης (87' Ι. Ασλανίδης), Ντενίς (87' Βουτσής),  Καραπάς, Σπυρόπουλος,  Αγγ. Παπαδόπουλος (63' Δ. Γεωργιάδης), Κ. Παπαδόπουλος,  Μαγιάννης, Γκορουμάνος, Βάσος, Δ. Ασλανίδης.
Αλ. ΚΙΒΩΤΟΥ (Ι. Κοιλανίτης): Σαριδάκης, Δ. Σταμπολίδης, Αλεξίου (66' Ζυγούρας), Τεντόγλου, Ελευθεριάδης (88' Ντεληνάτσιος), Ζουπουνίδης, Γ. Παπαδόπουλος, Αραβόπουλος (85' Kαλαιτσίδης), Χατζηγετήμ, Α. Κουλέτσος, Στεργιόπουλος.