ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΕΩΡΓΙΤΣΗΣ Α & Γ  ΟΕ
Κάντε ΚΛΙΚ στις εικόνες

Τετάρτη 25 Μαρτίου 2015

Γρεβενά || Κύπελλο ερασιτεχνών: ΑΕΠ Βατολάκκου - ΑΕ Χουλιαράδων 1-3

Η ΑΕ Χουλιαράδων, στην πρώτη της παρουσία στο Κύπελλο Ερασιτεχνών Ελλάδας, κατάφερε να προκριθεί στην επόμενη φάση της διοργάνωσης, αποκλείοντας την κυπελλούχο της ΕΠΣ Γρεβενών ΑΕ Ποντίων
Βατολάκκου με σκορ 1-3.

Μέτριο το θέαμα στο πρώτο ημίχρονο με τον βαρύ αγωνιστικό χώρο να μην βοηθάει να παιχθεί καλό ποδόσφαιρο.

Οι Χουλιαράδες αξιοποίησαν τις ευκαιρίες και πήραν προβάδισμα με 1-2 στο ημίχρονο με αυτογκόλ του Λάλου (23') και κεφαλιά του Ντούκα στο 40'.

Οι κυπελλούχοι Γρεβενών μείωσαν στο 43΄με φάουλ του Κοτζατισόγλου Α.

Στην επανάληψη οι Χουλιαράδες με το γκολ που σημείωσε στο 50' ο Τάτσης, έκαναν τα πράγματα ακόμη πιο εύκολα, αν και δέχτηκαν πίεση στα υπολοιπα λεπτά.

Διαιτητής: Δημήτριος Καρατέρπος (Κοζάνης) με βοηθούς τους Βασίλειο Ιωαννίδη (Κοζάνης) και Χρήστο Παπαδόπουλο (Κοζάνης).

ΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ: Αλεξίου, Παπαηλίας, Τέγος, Ζολώτας (67' Καρτσούνης), Λάλος, Ιωαννίδης, Χότζα (82' Παπαδοπουλος), Κοτζατισόγλου Α., Κοτζατισόγλου Σ. (76' Ντενίζ), Μπιζώτας, Καλαϊτζίδης.

ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΕΣ: Τσιακμάκης, Σιουκουλλάνη, Ντούκας, Βαζάτης, Γκόλιας, Νιτσιάκος (64' Μπάρκας), Τάτσης (83' Κολοβός), Ρουμπής (88' Σαπλιαούρας), Αλεξίου, Τσουμάνης, Γεωργούλης.