Κάντε ΚΛΙΚ στις εικόνες

Κυριακή 4 Μαρτίου 2018

Μπάσκετ κορασίδων ΕΚΑΣΔΥΜ: Κεραυνός Αγίου Γεωργίου - Σούτερς 78 - 44 (εικόνες)

Και μαθηματικά πρωταθλήτριες, μια αγωνιστική πριν το τέλος του
πρωταθλήματος ΕΚΑΣΔΥΜ, χρίστηκαν οι κορασίδες του Κεραυνού Αγίου Γεωργίου αφού επικράτησαν με άνεση της αξιόμαχης ομάδας των Σούτερς Φλώρινας με σκορ 78 – 44, το μεσημέρι του Σαββάτου 3 Μαρτίου στο κλειστό γυμναστήριο Γρεβενών.
Έτσι το ντέρμπι της τελευταίας αγωνιστικής με τον Απόλλωνα Πτολεμαΐδας αποκτά διαδικαστικό χαρακτήρα.
Ο αγώνας με τους Σούτερς εξελίχθηκε σε περίπατο για τα κορίτσια του Κεραυνού αφού από το πρώτο λεπτό πήραν τα ηνία του αγώνα και σε κανένα σημείο δεν άφησαν τις αντιπάλους να ελπίζουν σε κάτι καλύτερο.
Το ημίχρονο τελείωσε με σκορ 46 – 16 δίνοντας έτσι την ευκαιρία στον Αντώνη Καραγιάννη να δώσει χρόνο συμμετοχής σε όλα τα κορίτσια της αποστολής.

Να σημειωθεί ότι ο Αντώνης Καραγιάννης αντικαθιστά, επάξια, την προπονήτρια των κοριτσιών Δήμητρα Βακουφτσή, η οποία πριν από λίγες μέρες έφερε στον κόσμο μια πανέμορφη κορούλα.
Η γυναικεία ομάδα, η ομάδα κορασίδων και σύσσωμος ο Κεραυνός Αγίου Γεωργίου εύχονται στον Χρήστο και τη Δήμητρα, το μωράκι τους να είναι γερό και δυνατό και να το δούμε σύντομα στους αγωνιστικούς χώρους.